Пурпурната наметка

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The purple shroud | Бр. на страни: 404 | Димензии: 21см | Корица: тврда

Продолжувајќи ја приказната за византиската царица Теодора и Цар Јустанијан, Пурпурната наметка ни открива заводлива и несекојдневна царица што испливува од сенката на историјата и влегува во блескава светлина.

Цена: 550 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Пурпурната наметка

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-10-0892-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пурпурната наметка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in