Сè што правиме во мракот

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Things we do in the dark | Num. of pages: 384 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Парис Пералта е осомничена дека го убила својот славен сопруг, а нејзиното минато што долго време го криела сега се заканува да ѝ ја уништи иднината.

Парис е уапсена во нејзината бања. Покриена е со крв и држи жилет, додека сопругот лежи мртов во кадата зад неа. Таа знае дека ќе биде обвинета за убиство. Но, колку и да изгледа лошо сето ова, тоа не е она што најмногу ја загрижува.

Поради непосакуваното медиумско внимание што сега ја опкружува, прашање на време е кога некој од нејзиното минато ќе ја препознае и ќе ѝ го уништи новиот живот кој толку напорно работеше да го изгради.

Дваесет и пет години претходно, Руби Рејес, позната како Ледената кралица, беше осудена за слично убиство во судскиот процес што ја разбранува Канада во почетокот на 1990-тите. Рејес знае која е навистина Парис и кога неочекувано излегува од затвор, се заканува дека ќе ги открие сите нејзини тајни. Оставена без избор, Парис мора најпосле да се соочи со мрачното минато од кое мислела дека избегала еднаш засекогаш.

Бидејќи единственото нешто полошо од обвинение за убиство се две обвиненија за убиство.

Price: 500 ден

5 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Сè што правиме во мракот

Categories: ,
SKU: 978-608-243-637-1

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сè што правиме во мракот”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in