Сказни од Браќата Грим

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Сказни од Браќата Грим | Бр. на страни: / | Димензии: 21 см | Корица: тврда

Браќата Грим спаѓаат во групата на автори на најпознатите сказни во целиот свет. Сите сказни имаат позитивни и негативни ликови, кои што се сликовито опишани на детски и разбилив начин. Секоја сказна крие некаква поука, која што читателот треба да ја добие по читањето. „Сказни” е изборна лектира во второ одделение.

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Сказни од Браќата Грим

Категории: ,
ИСБН: 9100088

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сказни од Браќата Грим”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in