Старецот и морето

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Старецот и морето | Бр. на страни: 113 | Димензии: 17x24 | Корица: мека

Рангирано 3.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 180 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Старецот и морето

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100220

2 оценки за Старецот и морето

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Одлична, преубави описи!

  2. Rated 1 out of 5

    John Smith

    Преводот е очај беда и јад. Госпоѓата ја превела од српски. ,, За кого звонат звоната” – не е дело на Хемингвеј. На македонски е ,,За кого бијат камбааните”.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in