Ветувањето на пчеларот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The beekeeper’s promise | Бр. на страни: 283 | Димензии: 20 | Корица: мека

Со скршено срце и со надеж за нов почеток, Аби Ховс заминува на работа во внатрешноста на Франција,во близина на замокот Белви. Стариот замок одекнува со гласови од минатото, а Аби ќе ја заинтригира една прекрасна женска приказна, приказна што можеби ќе го промени текот на тоа лето – и нејзиниот живот. Елејн Мартин во далечната 1938 година чува кошници со пчели во градината на прекрасниот замок Белви. Таму го запознава Матју Дубоск и се вљубува за прв пат во својот живот, надевајќи се дека ги чека среќна иднина. Но, границата на источна Франција се затемнува под облаците на војната, а историјата има други планови со Елејн…

Од авторката на „Море од спомени“ најпродаван историски роман за 2018 година ни доаѓа приказната за две извонредни жени, историски одвоени, жени што морале да ги искористат неволјите во своја полза и да ја пронајдат волјата за издржливост длабоко во себе.

Цена: 490 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Ветувањето на пчеларот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-130-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ветувањето на пчеларот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in