Ветувањето на пчеларот

Publisher: КУЛТУРА | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: The beekeeper’s promise | Num. of pages: 283 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Со скршено срце и со надеж за нов почеток, Аби Ховс заминува на работа во внатрешноста на Франција,во близина на замокот Белви. Стариот замок одекнува со гласови од минатото, а Аби ќе ја заинтригира една прекрасна женска приказна, приказна што можеби ќе го промени текот на тоа лето – и нејзиниот живот. Елејн Мартин во далечната 1938 година чува кошници со пчели во градината на прекрасниот замок Белви. Таму го запознава Матју Дубоск и се вљубува за прв пат во својот живот, надевајќи се дека ги чека среќна иднина. Но, границата на источна Франција се затемнува под облаците на војната, а историјата има други планови со Елејн…

Од авторката на „Море од спомени“ најпродаван историски роман за 2018 година ни доаѓа приказната за две извонредни жени, историски одвоени, жени што морале да ги искористат неволјите во своја полза и да ја пронајдат волјата за издржливост длабоко во себе.

Price: 490 ден

2 in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product Ветувањето на пчеларот

Categories: , ,
SKU: 978-608-262-130-2

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ветувањето на пчеларот”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in