За ваше добро

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: For your own good | Бр. на страни: 358 | Димензии: 20 | Корица: мека

Теди Крачер ја освоил наградата Наставник на годината на престижната академија „Белмонт“, училиште за најдобрите и најталентираните.

Тој вели дека неговата сопруга не може да биде погорда – иако никој не ја видел подолго време.

Теди не може да се заморува со смртта на мајката на една ученичка што сè повеќе личи на убиство, ниту, пак, со еден ученик кој сè подлабоко копа во неговиот личен живот. Главен фокус му е да ги турка овие деца до нивниот максимален академски потенцијал.

Сè што сака е неговите колеги – и бескрајно наметливите родители – да му се тргнат од патот.

Понекогаш е лошо што извонредноста доаѓа по многу висока цена.

Цена: 490 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product За ваше добро

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-644-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “За ваше добро”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in