За ваше добро

Publisher: Арс ЛИБРИС | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: For your own good | Num. of pages: 358 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Теди Крачер ја освоил наградата Наставник на годината на престижната академија „Белмонт“, училиште за најдобрите и најталентираните.

Тој вели дека неговата сопруга не може да биде погорда – иако никој не ја видел подолго време.

Теди не може да се заморува со смртта на мајката на една ученичка што сè повеќе личи на убиство, ниту, пак, со еден ученик кој сè подлабоко копа во неговиот личен живот. Главен фокус му е да ги турка овие деца до нивниот максимален академски потенцијал.

Сè што сака е неговите колеги – и бескрајно наметливите родители – да му се тргнат од патот.

Понекогаш е лошо што извонредноста доаѓа по многу висока цена.

Price: 490 ден

5 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product За ваше добро

Categories: ,
SKU: 978-608-267-644-9

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “За ваше добро”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in