Дашенка или животот на едно кученце

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Dášeňka, čili život štěněte. | Бр. на страни: 102 | Димензии: 20 | Корица: /

Дашењка или животот на едно кученце е книга за деца која раскажува за раѓањето и растењето на едно кученце. Во форма на дневник, книгата е проследена со бајките што му ги раскажувал Чапек на своето кученце додека се обидувал да го натера да седи мирно за да го фотографира. Ова е топла книга, полна со љубов кон кучињата. Одлична, духовита, забавна и едукативна, и за децата и за возрасните. Моралната и едукативната мисија на оваа книга е јасна – има своја улога во едукација на децата за љубовта кон животните. А тие ги сакаат животните, па затоа сме сигурни дека ова ќе биде нивната омилена книга.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Дашенка или животот на едно кученце

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-505-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дашенка или животот на едно кученце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in