Линија помеѓу две неба

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Линија помеѓу две неба | Бр. на страни: 464 | Димензии: 20 | Корица: мека

Моќно создадена книга, во која ќе се допрат луѓето и ѕвездите и случајно ќе се измешаат неколку судбини, за да ги измерат небото и длабочините на универзумот, но и копнежот и силината на човечкиот дух.

Роман со богата палета од неочекувани ликови, кои ќе ве поведат на возбудливо патување низ дивите предели на Феникс, Аризона.

Младата професорка Аманда Брајтон – брилијантен научник по астробиологија, една вечер ќе биде поканета на свечен прием во куќата на Оскар Леблан – Кралот на челикот. Од тој момент, нејзиниот мирен и едноставен живот ќе се заплетка со членовите на ова моќно и богато семејство…

Меѓутоа, секој од нив крие опасна тајна, а таа ќе биде принудена да се избори со сите нив, па дури и со самата себеси, за да ги сочува своето професионално достоинство и својата чест. Нејзината единствена слабост, во борбата да ги избегне опасните замки на судбината, се потполно неочекуваните чувства кон помладиот син Вилијам.

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Линија помеѓу две неба

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-071-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Линија помеѓу две неба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in