Линија помеѓу две неба

Publisher: КУЛТУРА | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: Линија помеѓу две неба | Num. of pages: 464 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Моќно создадена книга, во која ќе се допрат луѓето и ѕвездите и случајно ќе се измешаат неколку судбини, за да ги измерат небото и длабочините на универзумот, но и копнежот и силината на човечкиот дух.

Роман со богата палета од неочекувани ликови, кои ќе ве поведат на возбудливо патување низ дивите предели на Феникс, Аризона.

Младата професорка Аманда Брајтон – брилијантен научник по астробиологија, една вечер ќе биде поканета на свечен прием во куќата на Оскар Леблан – Кралот на челикот. Од тој момент, нејзиниот мирен и едноставен живот ќе се заплетка со членовите на ова моќно и богато семејство…

Меѓутоа, секој од нив крие опасна тајна, а таа ќе биде принудена да се избори со сите нив, па дури и со самата себеси, за да ги сочува своето професионално достоинство и својата чест. Нејзината единствена слабост, во борбата да ги избегне опасните замки на судбината, се потполно неочекуваните чувства кон помладиот син Вилијам.

Price: 350 ден

10 in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product Линија помеѓу две неба

Categories: , ,
SKU: 978-608-262-071-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Линија помеѓу две неба”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in