Парите или животот?

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Your money or your life | Бр. на страни: 331 | Димензии: 21 цм | Корица: мека

Предупредување до читателите: содржината на оваа книга може да ги потресе основите на вашиот живот. Ова е најлуцидната, најпроникливата и најзначајната книга за пари што ќе ја прочитате. Веројатно зашто во неа не станува збор за пари, туку за она за што ја разменуваме нашата животна енергија.

Ова не е книга за личните финансии, туку за животот и како да го структурирате вашиот за да одговара на вашите вредности. И тоа не преку бескорисни совети како „следете ја страста“, туку на многу подлабоко ниво. Ви помага да откриете колку е „доволно“ за вас – точка во која сте задоволни и исполнети, единствена за секој. Иако вежбите во книгата се за управување со вашите пари, прашањата и советите се поврзани со ограничениот број часови што ни остануваат во животот и начините на кои можеме да внесеме смисла во нив.

Без разлика дали штотуку го почнувате вашиот финансиски живот или сте пред пензија, оваа книга ќе ви покаже како да:
се ослободите од долговите и да заштедите
заштедите преку зголемена свесност и добри навики, а не преку строго штедење
го расчистите животот и да живеете подобро со помалку
ја вложите вашата заштеда и да се збогатите
и уште многу други важни работи!

Цена: 550 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Парите или животот?

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-215-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Парите или животот?”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in