Повикот на дивината

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 120 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Оваа книга на Џеј Лондон е за храброто куче Бак, кое што живее среќно со семејството додека не биде киднапирано и продадено во Алјаска. Книгата е задолжителна литература на учениците од деветто одделение.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Повикот на дивината

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100182

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Повикот на дивината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in