Претприемаштво и управување со мали бизниси

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Entrepreneurship and small business management | Бр. на страни: 702 | Димензии: 29 см | Корица: /

Да им се помогне на студентите да бидат сопственици на својата иднина „Претприемаштво и управување со мали бизниси“ е најновиот учебник во низата учебници по претприемаштво, чии автори се Стив Мариоти, основач на Мрежата за изучување на претприемаштво (МЗП), и професорот и претприемач Керолин Глакин. Овој текст се надоврзува на успехот на „Претприемаштво: Започнување и управување со мали бизниси“, второ издание, и покрива повеќе детали за управување и развивање на еден мал бизнис

Цена: 2750 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Претприемаштво и управување со мали бизниси

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-229-403-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Претприемаштво и управување со мали бизниси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in