Шах-мат

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Checkmate | Бр. на страни: 369 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Не постои нешто полошо од тоа да живееш врата до врата со твојот непријател од детството, освен можеби да си принуден да соработуваш со него на проектот од твоите соништа, да бидеш уценуван да се согласиш на нешто што едноставно знаеш дека не е во ред и некој да ти го краде какаото. Сѐ додека има многу какао, алат во рака и успева да одолее на опасниот шарм на Конор О’Нил, Рори Џејмс би требало да може да го преживее проектот со сочуван здрав разум. Но, ако не успее… Веројатно ќе помине уште некоја ноќ во затвор, ќе добие уште некоја забрана за приближување и ќе го изгуби умот по човекот кој ѝ го уништува животот…

Цена: 440 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Шах-мат

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-179-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шах-мат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in