Шепкачки

Автор: Sabuhova, Alena , ,
Издавач: Издавачка куќа Муза | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Šeptuchy | Бр. на страни: 180 | Димензии: 14X22 | Корица: /

Роман за созревањето, за вистинското другарство меѓу две тинејџерки, обоено со колоритот на Подласје, регион што човек не би можел да го измисли ниту да го замисли, каде што нераскинлив дел од секојдневието се и жените (и еден маж) што лекуваат и помагаат со шепкање и со совети што ги надминуваат рамките на имагинацијата на читателот. Алена Сабухова раскажува како никој друг писател на денешницата. Нејзиниот стил е како шепотот на гранчињата над езерцето, во кое во секој миг ќе полетаат иванденските венчиња на љубовта.

Цена: 350 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Шепкачки

Категорија:
ИСБН: 9786084906285

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шепкачки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in