Сиракот од Бергамо

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Сиракот од Бергамо | Бр. на страни: 272 | Димензии: 20 | Корица: мека

Десетина години откако е затворен најголемиот полициски случај во историјата на Италија, злото повторно чука на врата. Две години Калин е сокриен под таен идентитет во Лугано со своето семејство. Тој е четириесетгодишен оперативец од тајната полиција на Италија, кој повторно е активиран откако е пронајдено безживотното тело на неговиот поранешен шеф во пензија, Флорини. Покрај обесеното тело е оставена порака, а неговото име се наоѓа на неа. Сега мора да балансира помеѓу семејството и темните опасности кои демнат од минатото.

Жедта за одмазда на убиецот е посилна од сè. Калин, заедно со агентот Џенаро, се впуштаат во комплексна истрага и навлегуваат во врзоп кој се обидуваат да го одмотаат и да го откријат серискиот убиец кој брутално убива невини жртви во Бергамо. Тој не само што остава иста порака по секое грозоморно дело туку изгледа како секогаш да е еден чекор пред нив…

Цена: 400 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Сиракот од Бергамо

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-670-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сиракот од Бергамо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in