Совладување на односи со јавноста

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Mastering public relations | Бр. на страни: 384 | Димензии: 21 см | Корица: /

§ Додипломски и постдипломски студии за односи со јавност, маркетинг и медиуми § Постдипломски студии за деловна администрација и сродни постдипломски дипломи § Професионален развој за професионални комуни кации Совладување на односите со јавноста зазема стратегиски пристап во овој сеопфатен, детален и извонредно читлив увид во односите со јавноста. Вклучувајќи бројни студии на случаи и примери за да се обезбеди избалансирана интерпретација и на теоријата и на праксата, во ова целосно обновено второ издание: § додадена е повеќе теорија за односите со јавноста, вклу чувајќи и европска пракса § проширени се актуелните меѓународни и етички теми § проширена е историјата на односите со јавноста § определени се клучните влијанија на идниот развој на праксата. Пофалби за Совладување на односите со јавноста „Стимулативен и сеопфатен воведен текст … корисни прак тични примери за разгледуваната теорија”. – Ен Хил, Факул тет за медиумски уметности и општество, Солент Универзи тетот во Саутхемптон „Ова е многу добра книга … Добро напишана и сеопфатна”. – Ен Грегори, Факултет за бизнис и право, Центар за студии за односи со јавноста, Метрополитен Универзитетот во Лидс Ентони Дејвис одржал многу предавања на различни колеџи и универзитети, и осмислил и менаџирал успешни програми за односи со јавноста за многу различни компании, професионални фирми и организации.

Цена: 699 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Совладување на односи со јавноста

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-221-037-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Совладување на односи со јавноста”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in