Станот во Париз

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: The Paris Apartment | Бр. на страни: 360 | Димензии: 21 | Корица: мека

Еден станар исчезнува. Клучот е кај друг станар...

Добре дојдовте во Ру Дез Амон, бр. 12. Преубав станбен блок, длабоко во споредните улици на Монмартр. Место со извиени скали, заклучени соби, будни очи од секој прозорец. Место на кое никој не пропушта ништо и секој нешто крие. Место на убиство. Внимателна настојничка Презрена љубовница Љубопитен новинар Наивна студентка Добар тип Несакана гостинка Загатката е заклучена зад вратата од станот број 3.

Кој го има клучот на решението?

Цена: 490 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Станот во Париз

Категорија:
ИСБН: 978-608-267-781-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Станот во Париз”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in