Збунети години

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Збунети години | Бр. на страни: 180 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Борче е осмоодделенец кој постојано ги задева и ги засмева девојчињата во училиштето. Симпатија му е Виолетка и преку Димитар, скромен седмоодделенец и нејзин соученик, ѝ праќа љубовни писма. Во неа е вљубен и Димитар, кој всушност ги пишува писмата во име на Борче.

Различни во поглед на социјалниот статус, но и во однос на карактерот, сензибилитетот и физичкиот изглед, овие две момчиња ќе се обидат да го освојат девојчето со плетенки, црвени образи и со симпатична насмевка.

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Збунети години

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-184-1

Questions and Answers

You are not logged in