Генералот на мртвата војска

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Генералот на мртвата војска | Бр. на страни: 185 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

„Генералот на мртвата војска ” е прозно дело, кое се смета за најдоброто литературно остварување на овој автор. Во суштина, се работи за антимилитаристичка книга,во која низ уметничка призма се прикажани двете победи на албанскиот народи во Втората светска војна, физичката и моралната. Ова дело не е историска хроника, во него не се споменуваат историски факти, туку со помош на реалистичните наративни методи едноставно се раскажува за достоинството и борбеноста на народот кога ќе му биде загрозено неговото постоење. Изданието е лектира за четврта година средно образование.
Рангирано 3 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 180 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Генералот на мртвата војска

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100224

1 оценка за Генералот на мртвата војска

  1. Rated 3 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in