Култ

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2023
Original title: Kult | Num. of pages: 560 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Петгодишно дете е киднапирано од градинка среде бел ден.

Детективката Мина Дабири и нејзиниот тим се повторно во акција. Веднаш пронаоѓаат сличности со друго киднапирање – за жал, со трагичен крај. Сфаќаат дека се соочуваат со опасен убиец.

За да ја реши загатката за првпат по драматичните настани пред две години, Мина бара помош од менталистот и нејзин стар пријател, Винсент Волдер. Нивниот однос е посебен. Ѕидот што ги делеше почнува да пука кога повторно ќе се сретнат.

Винсент и полицијата пронаоѓаат паралела помеѓу последното киднапирање и други исчезнати деца. Прашање на време е кога ќе исчезне уште некој и затоа мораат брзо да дејствуваат.

Во меѓувреме, отуѓената ќерка на Мина влегува во мистериозниот свет на Епикура, таинствена организација која тврди дека е центар за развој на лидерство. Може ли Мина да го заштити своето дете, кое воопшто не знае дека Мина постои?

Надевајќи се на среќен крај, читателите се препуштаат на способноста на авторите да ја одржуваат тензијата до последните страници. И со нетрпение да го очекуваат последниот дел од трилогијата.

Price: 650 ден

5 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Култ

Categories: ,
SKU: 978-608-243-634-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Култ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in