Македонски јазик 2, вежбанка за 2 одделение во деветгодишно основно образование

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Македонски јазик 2, вежбанка за 2 одделение во деветгодишно основно образование | Бр. на страни: 84 | Димензии: 27 | Корица: мека

Оваа книга претставува вежбанка по предметот МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК за второ одделение во деветгодишното основно образование.

Во вежбанката ученикот ќе учи како да ги препознава гласовите во зборови, како правилно да ги пишува малите и големите ракописни букви од македонската азбука, да пишува и да чита зборови и кратки реченици, да анализира и аргументирано да интерпретира литературни текстови и текстови од народното творештво, како и да прераскажува текстови на зададена тема. Ќе учи да прави разлика помеѓу традиционални и дигитални медиуми и да ги објаснува нивните предности и недостатоци.

Пишувањето е важен процес во психолошкиот развој на децата, па, така, во вежбанката има повеќе различни активности за пишување: крстозбори, загатки, лавиринти и слично

Цена: 290 ден

16 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Македонски јазик 2, вежбанка за 2 одделение во деветгодишно основно образование

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-648-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Македонски јазик 2, вежбанка за 2 одделение во деветгодишно основно образование”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in