ПЕРФЕКЦИОНИСТИ

Publisher: Просветно дело | Language: Македонски | Year: 2019
Original title: The perfectionists | Num. of pages: 222 | Dimensions: 20 | Cover: /

Пет девојки планираат хипотетичко убиство на еден матурант што сите го мразат. Ова е книга што ја покажува ЖЕНСКАТА МОЌ кога жените решаваат да ги преземаат работите во свои раце, особено во моменти кога некој МАЖ СИ ИГРА СО НИВНИТЕ ЧУВСТВА, ГОРДОСТ И ДОСТОИНСТВО. Главни улоги во книгата се Паркер, Џули, Кејтлин, Ава и Мекензи, кои сите станале жртви на палавостите и мајтапењата на Нолан. Секоја од овие девојки има сосема различен карактер и комплетно поинаква приказна. Шепард е одличен трилер автор, кој знае како да си поигра со умовите и чувствата на читателот, и тоа е она што читателите на трилер-книги го обожаваме. Крајот на книгата остава прекрасно нешто во умот: НАДЕЖ.

Price: 250 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product ПЕРФЕКЦИОНИСТИ

Categories: ,
SKU: 978-608-228-405-7

Просветно Дело АД Скопје

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПЕРФЕКЦИОНИСТИ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in