Судбината на човекот

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Судбината на човекот | Бр. на страни: 63 | Димензии: 17x24 | Корица: мека

Андреј Соколов ја раскажува својата судбина, судбината на еден маж во поствоената безнадежност на социјалистичка Русија. Почнува војната , Соколов е регрутиран, ги гледа сите страдања, ужаси, заробен е , мачен.... Изданието е лектира за четврта година средно образование.

Цена: 100 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Судбината на човекот

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100196

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Судбината на човекот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in