Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 | Бр. на страни: 240 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Тајниот дневник на Адријан Мол 13 ¾ претставува храбро видување на животните тешкотии на еден пубертетлија. Отворено пишувајќи за брачните несогласувања на своите родители, за своето куче, за својот живот на чувствителен поет и несфатен интелектуалец, трогателно искрениот и духовит дневник на тинејџерот Адријан Мол е култна книга за сите генерации.

Цена: 290 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-159-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in