Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4

Publisher: Либи | Language: Македонски | Year: 2019
Original title: The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4 | Num. of pages: 240 | Dimensions: 140х200 | Cover: мека

Тајниот дневник на Адријан Мол 13 ¾ претставува храбро видување на животните тешкотии на еден пубертетлија. Отворено пишувајќи за брачните несогласувања на своите родители, за своето куче, за својот живот на чувствителен поет и несфатен интелектуалец, трогателно искрениот и духовит дневник на тинејџерот Адријан Мол е култна книга за сите генерации.

Price: 290 ден

19 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4

Categories: ,
SKU: 978-608-259-159-9

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Тајниот дневник на Адријан Мол 13 3/4”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in