Мотивирање на вработените

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Motivating employees | Бр. на страни: 176 | Димензии: 21 см | Корица: мека

На современото работно место под висок притисок, мотивирањето на сите вработени постојано да придонесуваат најдобро што можат, може да претставува разлика помеѓу успехот и падот. Мотивирање на вработените е детална и потребна литература за секој менаџер, која покажува како да се снајде во својата работа.

Научете како да:

• Ги инспирирате работниците да успеат
• Ги подобрат перформансите преку насочување
• Го намалат влијанието од најчестите демотиватори
• Создадат фер и конзистентен систем на наградување
• Ги претворат негативните искуства во позитивни, мотивациски можности

Водичите Најдобри Практики од Collins им нудат на новите и привремените менаџери суштински информации кои им се потребни да постигнат повеќе, на личен и професионален план. Создадени да дадат проверен и вистински совет од највлијателните светски бизнис умови, тие содржат практични стратегии и предлози кои ќе ве држат правилно насочени.

Цена: 499 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Мотивирање на вработените

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-221-016-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мотивирање на вработените”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in