ПЕРФЕКЦИОНИСТИ

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The perfectionists | Бр. на страни: 222 | Димензии: 20 | Корица: /

Пет девојки планираат хипотетичко убиство на еден матурант што сите го мразат. Ова е книга што ја покажува ЖЕНСКАТА МОЌ кога жените решаваат да ги преземаат работите во свои раце, особено во моменти кога некој МАЖ СИ ИГРА СО НИВНИТЕ ЧУВСТВА, ГОРДОСТ И ДОСТОИНСТВО. Главни улоги во книгата се Паркер, Џули, Кејтлин, Ава и Мекензи, кои сите станале жртви на палавостите и мајтапењата на Нолан. Секоја од овие девојки има сосема различен карактер и комплетно поинаква приказна. Шепард е одличен трилер автор, кој знае како да си поигра со умовите и чувствата на читателот, и тоа е она што читателите на трилер-книги го обожаваме. Крајот на книгата остава прекрасно нешто во умот: НАДЕЖ.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product ПЕРФЕКЦИОНИСТИ

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-405-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ПЕРФЕКЦИОНИСТИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in